Včasih je za naš uspeh pomembno tudi kdaj pa kdaj tvegati in se spustiti v neznano. Nikoli ne bomo vedeli, morda pa nam uspe.
Če vedno ostanemo na varni poti in nikoli ne tvegamo, ne bomo nikoli vedeli če smo sposobni česa več ali ne. Nikoli ne bomo vedeli kaj vse lahko dobimo za tem tveganjem. In ravno zato verjetno ne bomo prišli do tistega uspeha, ki si ga želimo. Po navadi vsak uspeh zahteva tudi malo tveganja, drugače skoraj ni uspeh. Na varni poti brez tveganja vedno obstaja možnost, da obtičimo. Vedno je možnost da obstanemo na neki točki in ne moramo niti nazaj niti naprej. To je lahko še huje kot pa če bi dejansko enkrat na tej poti do uspeha tvegali. Če bi tvegali lahko zmagamo, lahko pa tudi izgubimo. Če izgubimo, še vedno obstaja možnost, da se poberemo in nadaljujemo drugačno pot. Malce težje bo na začetku ampak lahko pridemo nazaj na isto točko kot prej. Če pri tveganju zmagamo, nas lahko popelje na zelo visoke veje in tam lahko tudi obstanemo in ne pademo dol. Tveganje je dvosmerno. Dobro ali slabo. Sami moramo preceniti kdaj je pametno tvegati in če je pametno tvegati. Priložnosti za tveganje se bodo vedno pojavile, naša naloga je le ugotoviti katero tveganje nam je lahko v korit. Je res, da je to težko vedeti katero tveganje je dobro in katero je slabo ampak kot smo že omenili, če nikoli ne tvegamo nikoli ne bomo vedeli kje bi lahko že danes bili. Obstanemo na isti točki ali pa celo pademo dol.
Veliko uspešnih podjetij je dalo že veliko tveganj čez svojo kariero. Nekatera tveganja so bila zelo uspešna, druga ne. Ampak so se vseeno pobrali nazaj na noge in so danes eni izmed najuspešnejših podjetij v svoji kategoriji. Tveganje je vredno, saj na koncu lahko vsaj rečemo, da smo probali.